Wybierając rodzaj ogrodzenia dla swojej posiadłości, bardzo często zwracamy uwagę nie tylko na walory estetyczne rozważanego rozwiązania, ale również na jego bezpieczeństwo oraz jakość wykonania. Z wymienionych względów to właśnie ogrodzenia gabionowe cieszą się w ostatnim czasie największą popularnością, gdyż są to masywne oraz ciężkie konstrukcje, wobec których nie można przejść obojętnie. By jednak należycie mogły one spełniać swoją rolę, niezbędne są akcesoria, które sprawdzą się doskonale nawet w obliczu najbardziej wymagających zadań. Z tego powodu muszą wykazywać się one niesamowitą trwałością oraz wytrzymałością. Takie właśnie są akcesoria do gabionów, które znalazły się w naszym asortymencie.
Ogrodzenia gabionowe Gablux – estetyczne rozwiązanie dla Twojej posiadłości
Tradycyjne bramy czy też płoty, mimo że spełniają swoją funkcjonalną rolę, są bardzo powszechne, przez co otoczona nimi posiadłość nie wydaje się być atrakcyjna. Jeżeli więc zależy Ci na wyróżnieniu się spośród swojego sąsiedztwa, to ogrodzenie stworzone z koszy gabionowych jest zdecydowanie optymalnym wyborem. To nowoczesne rozwiązanie, które daje nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim zapewnia niesamowite walory estetyczne. Jego ogromnymi zaletami są wytrzymałość oraz solidność, gdyż opisywanym konstrukcjom nie jest straszne działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, wilgoci czy też upływ kolejnych lat. Z tego też względu ogrodzenia gabionowe są wspaniałą inwestycją, która zwraca się w krótkim odstępie czasu.
By jednak tak się stało, niezbędne są specjalne akcesoria, które podobnie jak gabiony, będą charakteryzować się niezwykłą wytrzymałością oraz trwałością. Odpowiednio dobrane do typu konstrukcji zapewnią bowiem nie tylko bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom, ale również zwiększą walory estetyczne wybranego rozwiązania.

Ogrodzenia gabionowe – zastosowanie
Choć najczęściej z ogrodzeniami stworzonymi z koszy gabionowych spotkać się można na prywatnych posesjach, to tego typu konstrukcje mają też inne zastosowanie. Mogą więc również służyć do otaczania obiektów użyteczności publicznej, budynków przemysłowych czy też firmowych. To rozwiązanie bowiem znakomicie się sprawdza zarówno do ogrodzenia małych, jak i stosunkowo obszernych powierzchni. Wybór zależy przede wszystkim od potrzeb właściciela, który chciałby skorzystać z możliwości opisywanej konstrukcji. Wśród naszych propozycji można wykreować wiele wariantów i nic nie stoi na przeszkodzie, by dopasować ogrodzenie do własnych oczekiwań czy specyfiki terenu. Każdy z oferowanych przez nas wariantów przeznaczony jest jednak do samodzielnego zamontowania, dlatego też niezwykle przydatne będą akcesoria do gabionów, które znalazły się w naszym asortymencie.

Akcesoria gabionowe – szeroki wybór
Jako uznany na polskim rynku producent koszy gabionowych doskonale wiemy, że wszystkie elementy składające się na konstrukcję muszą prezentować najwyższą jakość i być stworzone z niezwykle wytrzymałych materiałów, spełniających normy bezpieczeństwa. W ofercie znalazły się więc akcesoria, które charakteryzują się nadzwyczajną solidnością wykonania oraz trwałością. Akcesoria przeznaczone są do montowania paneli ogrodzeniowych i koszy gabionowych oraz wszystkich kombinacji i wariantów z nich skonstruowanych. Za pomocą klamry panele ogrodzeniowe montuje się pomiędzy gabionami. Do budowania ażurowego ogrodzenia panelowego w ciągu, użyjemy obejm. Kosz gabionowy przymocujemy do słupa stabilizacyjnego za pomocą blaszki dociskowej. I tu do zaproponowania mamy nowy system docisków „MAX”, dzięki którym nie ma konieczności nawiercania słupa. Jednym z ważniejszych akcesoriów montażowych jest blaszka do łącznika, która umożliwia skręcenie kosza bez uszkadzania powłoki cynku. Ponadto, na stanie posiadamy blaszki do skręcania koszy w ciągu, łączenia kątowe i końcowe, a także znacznie podnoszące walory estetyczne gabionów, narożne blaszki zaokrąglające. Wszystkie wymienione elementy zostały stworzone z zachowaniem najwyższej precyzji, co daje gwarancję efektu i wytrzymałości zaprezentowanych akcesoriów.

Kosze gabionowe służą nie tylko do tworzenia ogrodzeń

Warto pamiętać, że kosze gabionowe mogą służyć nie tylko do tworzenia ogrodzeń posiadłości. Wykonane z nich konstrukcje sprawdzą się bowiem doskonale jako elementy architektury ogrodowej, murki oporowe czy też nowoczesne elewacje, a także do budowy altan i obudowy śmietników czy wydzielania stref ciszy i spokoju. Do każdego z wymienionych zastosowań niezbędne będą akcesoria, które znalazły się w naszym asortymencie. Dzięki nim samodzielnie zamontujesz wszystkie komponenty i stworzysz piękną całość, która będzie nadawać wspaniałe walory estetyczne otoczeniu. Jeżeli masz pytania dotyczące naszej oferty, skontaktuj się z nami a my rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Wzmocnione mocowanie

Docisk do słupka „MAX”. 

Zaprojektowana do zadań specjalnych, przetestowana na dużych grubościach, obejma do łączenia kosza gabionowego ze słupem stabilizującym.

Cena 55 zł 

narożnik gabionowy

Mocno podnoszące walory estetyczne kosza gabionowego, narożne blaszki zaokrąglające do koszy w wersji LUX. 

Cena 5 zł 

uniwersalny zestaw montażowy

Klamra do gabionu – uniwersalna blaszka do łączenia koszy gabionowych i paneli ogrodzenowych z koszami gabionowymi

Cena 5 zł za1kp

mocowanie uniwersalne kątowe

Łączenie kątowe. Służy do montażu ( przykręcania ) paneli ogrodzeniowych, paneli drewnianych do kosza gabionowego.

Cena 6 zł za 1 kpl

blaszka łącząca

Blaszka 40×15 z podwójnym otworem – element łączący do przedłużania koszy gabionowych.

Cena 2,5 zł 

Mocowanie do słupka

Standardowy docisk do słupka stabilizującego.

Cena 6,5 zł

łącznik / stężenia poprzeczne

Łącznik do kosza gabionowego ( stężenie poprzeczne )

Łącznik 5 zł 

Śruba zamkowa

Śruba zamkowa M6x16 i M5x16 do skręcania spawanych koszy gabionowych