Kosze gabionowe - LUX

Jeżeli interesują Cię nietypowe rozwiązania i szukasz nowoczesnego ogrodzenia, to doskonale trafiłeś! Kosze gabionowe w wersji LUX sprawdzą się w tym celu idealnie. Ponadto pod każdym możliwym względem zaspokoją Twoje oczekiwania odnośnie solidnego ogrodzenia. Ponadczasowa estetyka to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto postawić na prezentowane produkty. Co dokładnie kryje się pod modelem LUX i czym różni się on od obecnych w naszej ofercie wersji Standard i Standard Plus?

kosz gabionowy lux
Kosz gabionowy w wersji Lux
Kosz gabionowy wersja lux

Kosze gabionowe LUX to większa estetyka.

Ludzie znają gabiony od wielu wieków. Ze względu na to, że dopiero w ostatnich latach znalazły szersze zastosowanie, uzyskały większą popularność. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Ze względu na swoją wytrzymałość tego typu konstrukcje nabrały nowego znaczenia i zaczęły być wykorzystywane choćby w bazach wojskowych. Ich walory użytkowe doceniło wielu posiadaczy gospodarstw domowych, gdyż kosze gabionowe sprawdzają się idealnie jako trwałe oraz funkcjonalne ogrodzenie. Nasza firma od wielu lat stara się rozwijać ofertę produktową. Gwarantujemy swoim Klientom najwyższą jakość zarówno pod względem estetycznym, jak i konstrukcyjnym. Najlepszym tego przykładem jest model LUX, który stanowi podstawowe rozwinięcie naszych standardowych koszy gabionowych.

Co wyróżnia kosze gabionowe w wersji LUX

Cechą wyróżniającą produkty w tej kategorii  są przykręcane, zaokrąglone elementy narożne. W istocie, to one sprawiają, że po zamontowaniu powstaje gabion z zaokrąglonymi rogami. Zastosowane rozwiązanie nie tylko wpływa na walory estetyczne całości konstrukcji, ale również na bezpieczeństwo. Dlatego też nie ma żadnych przeszkód, by model LUX  montować w miejscach użyteczności publicznej. Podobnie może skutecznie służyć przy budowach gabionowych rabat kwiatowych czy klombów. Nie pomijając zastosowania w koszach sąsiadujących z furtką, gdzie często odbywa się ruch pieszych. 

Kosze gabionowe LUX - materiał oraz budowa

Do produkcji pojedynczych elementów ścianki koszy gabionowych wykorzystujemy poziome ceowniki 20x8x1,8 mm oraz pionowe pręty fi 4,8 mm. W ten sposób wytwarzamy stalową siatkę mająca kilkukrotnie większą sztywność niż jej zgrzewane odpowiedniki wykonywane z samego drutu. Pospawaną siatkę poddajemy procesowi cynkowana ogniowego w celu utrzymania surowej normy PN-EN ISO 1461.

Na łączeniach ścian koszy gabionowych zakładamy blaszki narożne. Wszystkie elementy koszy gabionowych skręcamy za pomocą śrub zamkowych M5x16. Poziome listwy posiadają specjalnie wytworzone otwory do zamontowania łączników. W ten sposób otrzymujemy najwyższą możliwą wytrzymałość konstrukcji, a powłoka ocynku pozostaje nienaruszona. Oryginalnym efektem w tym modelu kosza gabionowego są zaokrąglone narożniki.