Jeżeli interesują Cię nietypowe rozwiązania i szukasz nowoczesnego ogrodzenia, które pod każdym możliwym względem zaspokoi Twoje oczekiwania to kosze gabionowe w wersji LUX sprawdzą się w tym celu idealnie. Ponadczasowa estetyka to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto postawić na prezentowane produkty. Co dokładnie kryje się pod modelem LUX i czym różni się on od obecnych w naszej ofercie wersji Standard i Standard Plus?

Kosze gabionowe LUX to większa estetyka oraz niezrównana trwałość

Choć opisywane elementy są znane od wielu wieków, to dopiero w ostatnich latach znacznie wzrosła ich popularność. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż ze względu na swoją wytrzymałość tego typu konstrukcje nabrały nowego znaczenia i zaczęły być wykorzystywane choćby w bazach wojskowych. Ich walory użytkowe zostały również docenione przez wielu posiadaczy gospodarstw domowych, gdyż kosze gabionowe sprawdzają się idealnie jako trwałe oraz funkcjonalne ogrodzenie. Nasza firma od wielu lat stara się rozwijać ofertę produktową i dostarczać swoim Klientom najwyższą jakość zarówno pod względem estetycznym, jak i konstrukcyjnym. Najlepszym tego przykładem jest model LUX, który stanowi podstawowe rozwinięcie naszych standardowych koszy gabionowych.
Cechą wyróżniającą znajdujące się w tej kategorii produkty są przykręcane, zaokrąglone elementy narożne, co sprawia, że po zamontowaniu powstaje gabion z zaokrąglonymi rogami. Zastosowane rozwiązanie nie tylko wpływa na walory estetyczne całości konstrukcji, ale również na bezpieczeństwo. Dlatego też nie ma żadnych przeszkód, by model LUX mógł być montowany w miejscach użyteczności publicznej.

Kosze gabionowe LUX - materiał oraz budowa

Do produkcji pojedynczych elementów ścianki koszy gabionowych wykorzystujemy poziome ceowniki 20x8x1,8 mm oraz pionowe pręty fi 4,8 mm. W ten sposób powstaje stalowa siatka mająca kilkukrotnie większą sztywność niż jej zgrzewane odpowiedniki wykonywane z samego drutu. Całość zostaje następnie zespawana oraz ocynkowana ogniowo w celu utrzymania surowej normy PN-EN ISO 1461.

Na łączeniach ścian koszy gabionowych zakłada się blaszki narożne. Wszystkie elementy koszy gabionowych zostają skręcone za pomocą śrub M5x16. Poziome listwy posiadają specjalnie wytworzone otwory do zamontowania łączników. W ten sposób otrzymujemy najwyższą możliwą wytrzymałość konstrukcji, a powłoka ocynku pozostaje nienaruszona. Oryginalnym efektem w tym modelu kosza gabionowego są zaokrąglone narożniki. Często wykorzystuje się kosze z narożnikami do budowy rabat kwiatowych, klombów  lub części ogrodzeń, które sąsiadują z furtką lub bramą, w pobliżu których odbywa się ruch pieszych. 

Kosze gabionowe LUX

Kosz gabionowy w wersji LUX