Szukasz niestandardowego i nieszablonowego pomysłu na ogrodzenie swojej posiadłości? Uważasz, że tradycyjne bramy są po prostu nudne? Świetnie się składa, gdyż znajdujące się w naszej ofercie kosze gabionowe to zapewne najlepsza odpowiedź na Twoje potrzeby. Za ich pomocą stworzysz wymarzone ogrodzenie, które będzie nie tylko prezentować się świetnie pod względem wizualnym, ale również będzie stabilne pod względem stworzonej konstrukcji.

Gabiony - szerokie zastosowanie

Opisywane elementy są znanym rozwiązaniem od wielu wieków, choć ich konstrukcja oraz wygląd przez ten czas znacznie ewoluowały i przeszły sporą metamorfozę. Mimo zmian w tym kontekście nie zmieniło się jednak ich zastosowanie. Kosze gabionowe oprócz tego, że znakomicie sprawdzają się jako ogrodzenie, są wykorzystywane także na mury oporowe. Już w starożytnym Egipcie oraz Chinach wykorzystywane były do budowy czasowych umocnień. Ponadto służą one w bazach wojskowych jako wewnętrzne osłony chroniące przed ostrzałem. Sposoby ich wykorzystania świadczą w zasadzie o bardzo ważnej rzeczy – prezentowane w tej kategorii produkty są bardzo trwałe i wytrzymałe, co pozwala na użytkowanie ich przez wiele lat.

Modele Standard i jego zmodyfikowana wersja Standard Plus to wspaniałe rozwiązanie pod każdym względem

Jako producent koszy gabionowych doskonale wiemy, jak bardzo ważne jest dla każdego właściciela posesji, by jego ogrodzenie prezentowało walory estetyczne zarówno z daleka, jak i z bliska. Dlatego też przygotowaliśmy cztery linie naszych produktów, wśród których w tej kategorii przedstawiamy dwa: Standard i Standard Plus. Pierwszy z wymienionych to model bazowy wytwarzany przez naszą firmę, a jednocześnie seria najczęściej wybierana przez Klientów. Dzięki wykorzystywaniu metody spawania przy wytwarzaniu konstrukcji może się ona poszczycić największą wytrzymałością spośród innych tego typu systemów na rynku. Mimo upływu wielu lat oraz wypełnieniu koszy gabionowych ozdobnymi kamieniami, żwirem czy też innym materiałem są one odporne na odkształcenia, a co za tym idzie, prezentują się pięknie pod względem wizualnym. To samo tyczy się modelu Standard Plus lecz ta seria produktów w porównaniu do bazowej wersji, odpowiada na potrzeby Klientów, których ogrodzenie musi być wąskie, ale nie musi być zbyt wysokie.

Kosze gabionowe Standard i Standard Plus – dane techniczne

By zapewnić jak najwyższą wytrzymałość naszym produktom, pojedyncze ścianki koszy gabionowych, w obydwu wymienionych modelach, zostają wytwarzane z ceowników o wymiarach 20x8x1,8mm oraz prętów fi 4,8mm. Pionowe pręty przechodzą przez poziome listwy, a w miejscu ich styku zostają ze sobą zespawane. W ten sposób powstaje stalowa siatka ,która następnie zostaje ocynkowana ogniowo zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Tak wyprodukowana konstrukcja jest znacznie sztywniejsza niż jej zgrzewany odpowiednik.

Ocynkowane ogniowo stalowe siatki zostają w dalszej kolejności skręcone z łącznikami za pomocą śrub M5x16. Dzięki użyciu poziomych listew posiadających dodatkowe otwory do zamontowania łączników, nie naruszamy powłoki cynku, a dodatkowo uzyskujemy najtrwalszą oraz najwyższą możliwą sztywność całej konstrukcji kosza gabionowego.

Kosze gabionowe STANDARD

Kosze gabionowe STANDARD

Kosze gabionowe STANDARD PLUS

Kosze gabionowe STANDARD PLUS