Kosze gabionowe - STANDARD

Kosze gabionowe to nasza propozycja. Jeśli szukasz niestandardowego i nieszablonowego pomysłu na ogrodzenie swojej posiadłości, to świetnie się składa. W naszej ofercie mamy kosze gabionowe standard i standard plus, które zapewne najlepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Za ich pomocą stworzysz wymarzone ogrodzenie. Po pierwsze będzie prezentować się świetnie pod względem wizualnym, ale również będzie stabilne pod względem stworzonej konstrukcji.

kosze gabionowe standard
Kosze gabionowe na ławki

Kosze gabionowe - szerokie zastosowanie

Gabiony są znanym rozwiązaniem od wielu wieków, choć ich konstrukcja oraz wygląd przez ten czas znacznie ewoluowały. Z biegiem czasu przeszły też sporą metamorfozę. Mimo zmian w tym kontekście nie zmieniło się jednak ich zastosowanie. Podczas gdy kosze gabionowe  znakomicie sprawdzają się jako ogrodzenie, wykorzystujemy je również na mury oporowe. Już w starożytnym Egipcie oraz Chinach stosowano je do budowy czasowych umocnień. Ponadto służą one w bazach wojskowych jako wewnętrzne osłony chroniące przed ostrzałem. Sposoby ich wykorzystania świadczą w zasadzie o bardzo ważnej rzeczy. Mianowicie prezentowane w tej kategorii produkty są bardzo trwałe i wytrzymałe, co pozwala na użytkowanie ich przez wiele lat.

Modele Standard i jego zmodyfikowana wersja Standard Plus.

Jako producent koszy gabionowych doskonale wiemy, co jest ważne dla każdego właściciela posesji. Po pierwsze chcemy by ogrodzenie prezentowało walory estetyczne zarówno z daleka, jak i z bliska. Dlatego też przygotowaliśmy cztery linie naszych produktów, wśród których w tej kategorii przedstawiamy dwa: Standard i Standard Plus. Pierwszy z wymienionych to model bazowy, a jednocześnie seria, którą najczęściej wybierają Klienci. Dzięki wykorzystywaniu metody spawania przy wytwarzaniu konstrukcji może się ona poszczycić największą wytrzymałością spośród innych tego typu systemów na rynku. Mimo upływu wielu lat oraz wypełnieniu koszy gabionowych ozdobnymi kamieniami, żwirem czy też innym materiałem są one odporne na odkształcenia. Więc prezentują się pięknie pod względem wizualnym. To samo tyczy się modelu Standard Plus. Lecz ta seria produktów odpowiada na potrzeby Klientów, których ogrodzenie musi być wąskie, ale nie musi być zbyt wysokie.

Kosze gabionowe Standard i Standard Plus – dane techniczne

By zapewnić jak najwyższą wytrzymałość naszym produktom, pojedyncze ścianki koszy gabionowych wytwarzamy z ceowników  20x8x1,8mm oraz prętów fi 4,8mm. Pionowe pręty przechodzą przez poziome listwy, a w miejscu ich styku kładziemy spaw. W ten sposób powstaje stalowa siatka, którą następnie poddajemy procesowi cynkowana ogniowego, zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Tak wyprodukowana konstrukcja jest znacznie sztywniejsza niż jej zgrzewany odpowiednik.

Ocynkowane ogniowo stalowe siatki skręcamy w dalszej kolejności z łącznikami za pomocą śrub M5x16. Dzięki użyciu poziomych listew posiadających dodatkowe otwory do zamontowania łączników, nie naruszamy powłoki cynku. Dodatkowo uzyskujemy najtrwalszą oraz najwyższą możliwą sztywność całej konstrukcji kosza gabionowego.