Ogrodzenia gabionowe są bardzo trwałe – odpowiednio postawione i konserwowane mogą przetrwać nawet 50 latProjektant Andrzej Wiśniewski


Sciana gabionowa
Oferowane Państwu gabiony stały się dziś efektownym sposobem na ogrodzenie domu, firmy, placów zabaw i parków. Walory estetyczne w połączeniu z ogromną wytrzymałością gwarantują satysfakcję i bardzo długi okres użytkowania bez potrzeby konserwacji. Oferowane ogrodzenia gabionowe powstają ze specjalnie zaprojektowanych w tym celu i produkowanych przez naszą firmę koszy. Zastosowanie poziomych ceowników 20x8x1,8mm, a także pionowych prętów stalowych fi 4,8mm i metody spawania, gwarantuje zachowanie pełnych, najwyższych walorów użytkowych przez cały okres jego eksploatacji. Dzięki temu możemy zagwarantować bardzo wysoką jakość wykonania oraz sztywność i trwałość niemożliwą do osiągnięcia w innych konstrukcjach.

Kolejną cechą przemawiającą na korzyść naszych produktów są specjalnie wykonane łączniki (stężenia poprzeczne). Należy mieć świadomość, że jest to kluczowy element, decydujący o jakości, trwałości i bezpiecznym użytkowaniu całego ogrodzenia gabionowego. W naszej technologii montaż tych elementów odbywa się bez wiercenia w ceowniku, za pomocą specjalnie przygotowanych, dodatkowych otworów w listwie poziomej. Rozwiązanie takie, jako jedyne, gwarantuje zachowanie sztywności koniecznej do utrzymania wymiarów kosza oraz zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki wymienionym powyżej atutom, klient otrzymuje pewność, że nabyte ogrodzenie gabionowe, będzie bezpiecznie służyło mu przez długie lata, zachowując przez cały czas swoje pełne walory.


PRODUKOWANE OGRODZENIA GABIONOWE TO:

 • Oryginalny i nowoczesny design

  Stalowe kosze doskonale komponują się z różnego rodzaju kamieniem wypełniającym (gnejs, granit, sjenit, bazalt). Coraz częściej stosuje się również szklane bryły z podświetleniem LED. Istnieje możliwość lakierowania proszkowego. Różnorodność materiału wypełniającego umożliwia dopasowanie ogrodzenia do każdej architektury.

 • Modułowa budowa

  Łączenie dowolnej ilości elementów. Możliwość uzyskania konstrukcji gabionowych o niezwykłych formach i kształtach.

 • Trwałość i wytrzymałość

  Użycie metody spawania, odpowiedniej grubości ceownika poziomego C20x8x1,8mm oraz prętów fi 4,8mm, gwarantuje najwyższą wytrzymałość konstrukcji, niemożliwą do uzyskania w konstrukcjach zgrzewanych oraz w innych systemach. Zabezpieczenie antykorozyjne, ocynk ogniowy wg normy PN-EN ISO 1461.

Udostęnij

NASZE REALIZACJE

ogrodzenie gabionowe z panelamiOgrodzenie gabionowe śląskOgrodzenie gabionowe Krakówogrodzenie gabionowe
Ogrodzenie gabionowe z podmurówkąlakierowane ogrodzenie gabionoweogrodzenie gabionowe mieszanepłot gabionowy Krosnogabiony z panelami PrudnikOgrodzenia gabinowe Wrocław
Ogrodzenie gabionoweGabiony, kamień otoczakGabiony w bełkuGabiony RzeszówKnurów gabionyGabiony Wrocław
Przykładowe warianty ogrodzenia gabionowego

1. Kosze gabionowe, montowane w ciągu.

Jest to najprostsza i zarazem najczęściej wybierana forma ogrodzenia gabionowego. W celu budowy, łączy się kolejne kosze tej samej bądź podobnej wysokości uzyskując żądaną długość. W tej opcji nie montuje się boczków poszczególnych koszy, a dla zachowania żądanej sztywności ich miejsce zajmują dodatkowe łączniki (stężenia poprzeczne). Efektem końcowym takiego rozwiązania jest jednolita ściana o wybranych wymiarach.

Oferowane oczka koszy :

 • 5x20cm
 • 5x10cm

 

gabiony w ciągu

2. Słupek gabionowy łączony z  podmurówką.

Kolejnym, często wybieranym rozwiązaniem jest połączenie koszy tworzących słupki i podmurówkę. Dzięki specjalnie zaprojektowanej blaszce z podwójnym otworem, podmurówkę można przykręcić w ciągu bezpośrednio do słupka, dzieki czemu całe ogrodzenie można równomiernie zasypać kruszywem, tworząc jednolitą ścianę kamienną. Przyspiesza to montaż i znacząco wpływa na estetykę całości.
W opcji tej, w zależności od potrzeb klienta, oferowane są również dodatkowe elementy umożliwiające montaż desek i paneli ogrodzeniowych.

Produkt łączony:

Deski tradycyjne, kompozytowe i aluminiowe – łączone za pomocą ceownika, kątownika lub płaskownika -przyspawanych do boczków słupków gabionowych.

Panele ogrodzeniowe – systemowe uchwyty mocujące.

Oferowane oczka koszy :

 • 5x20cm
 • 5x10cm
gabiony podmurówka

3. Połączenie kosza gabionowego z panelem ogrodzeniowym.

Równie atrakcyjnie, co poprzednie propozycje, prezentuje się opcja w której łączymy kosz gabionowy z panelem ogrodzeniowym. Jest to doskonała alternatywa dla osób, dla których całe ogrodzenie gabionowe wydaje się wizualnie zbyt “ciężkie”.

Oferowane oczka koszy:

 • 5x20cm
 • 5x10cm
ogrodzenia gabionowe i panel
Możliwość dostarczenia zakupionego towaru.
tel. +48 502 997 729    |    +48 32 729 80 77    |    email : biuro@gablux.pl
Cennik PDF