Z pośród szerokiej oferty ogrodzeń panelowych dostępnych na rynku, zdecydowanie wyróżniają się panele naszej produkcji. Co wpływa na ich wyjątkowość? Technologia wykonania, walory estetyczne, a także bezpieczeństwo użytkowania i szerokie możliwości zastosowania.
Jak powstaje ogrodzenie panelowe?
Ogrodzenia panelowe produkowane przez firmę Gablux spawamy na bazie poziomych listew ceowych 20x8x1,6mm i pionowych prętów fi 4,8mm. Tak powstałą siatkę cynkujemy ogniowo (zanurzeniowo). Z gotowych paneli można zbudować ogrodzenie montując siatki do słupów stabilizacyjnych za pomocą obejm montażowych.
Czym wyróżniają się nasze panele ogrodzeniowe?
Użyta do wytworzenia paneli listwa ceowa nadaje im niespotykaną w innych produktach sztywność i trwałość. Metoda wykonania poprzez spawanie takiego panela powoduje, że nie da się zniszczyć go mechanicznie bez użycia specjalistycznych narzędzi. Dlatego nasze ogrodzenia są odporne na wandalizm, a także skutecznie zabezpieczają posesję przed dzikimi zwierzętami.
Jakie są dostępne możliwe wymiary paneli ogrodzeniowych?
Długości paneli ogrodzeniowych zawsze zamykają się do 5cm+14mm. Standardowy panel ogrodzeniowy o długości 246,4cm montuje się do zabetonowanych słupów stabilizacyjnych, które wcześniej rozmieszcza się w odległościach dokładnie co 2,5m w ich osi.
Wysokości paneli ogrodzeniowych spawanych na ceowniku mogą zmieniać się co 10cm. Rzeczywista ich wysokość zamyka się zawsze do 10cm +1cm z uwagi na grubość ostatniej listwy. W przypadku budowy ogrodzenia panelowego, najczęściej używa się paneli o standardowej długości, czyli 246,4cm, a ostatni element wykonywany jest na dokładny wymiar aby uzyskać żądaną długość danego odcinka ogrodzenia.
Gdzie można zastosować ogrodzenie panelowe spawane na ceowniku?
Sposób cynkowania paneli ogrodzeniowych naszej produkcji powoduje, że są one zabezpieczone przed procesem korozji na kilkadziesiąt lat. Nie wymagają również konserwacji. Od góry panel ogrodzeniowy zakończony jest gładką listwą, co daje możliwość zastosowania takiego ogrodzenia przy placach zabaw, parkach i miejscach użyteczności publicznej.
Z paneli ogrodzeniowych spawanych na ceowniku można budować ogrodzenia panelowe, czyli tzw. elementy ażurowe. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie chcemy zachować widok, ale jednocześnie odgrodzić się mechanicznie od przestrzeni zewnętrznej. Stosuje się również taśmy ogrodzeniowe, którymi przeplata się pionowe pręty siatki aby stworzyć panel częściowo lub całkowicie zasłonięty. Takie rozwiązanie nadaje do ogrodzenia prywatnych ogrodów i podwórek, a także do wydzielania stref intymności i relaksu.
Czy panele ogrodzeniowe można łączyć z innym typem ogrodzeń?
Panele ogrodzeniowe można też montować pomiędzy innymi elementami ogrodzenia, jak np. kosze gabionowe, elementy murowane czy drewniane. W ten sposób można stworzyć niepowtarzalne kombinacje. W takim układzie panel ogrodzeniowy może pełnić funkcję tzw. „świetlika” w ciągu ogrodzenia lub organizować przestrzeń zieloną spełniając jednocześnie swą funkcję odgradzającą. Mocny i sztywny panel ogrodzeniowy będzie solidną podporą dla roślin pnących, dzięki czemu ogrodzenie zyska naturalny efekt. Tak zorganizowana przestrzeń będzie zachętą do spędzania czasu na łonie natury, a komfortowe warunki zapewnią spokój i bezpieczeństwo. W naszej ofercie znajdą Państwo systemowe mocowanie paneli ogrodzeniowych. Wykonujemy też mocowania dopasowane do indywidualnych wytycznych danego projektu.
Czy panele ogrodzeniowe mogą mieć różne kolory?
Standardowo panele ogrodzeniowe naszej produkcji są ocynkowane ogniowo i pozostają właśnie w kolorze ocynku, czyli srebrnoszarym. Istnieje możliwość malowania proszkowego siatek, słupków i obejm montażowych na dowolny kolor z panety RAL. Należy pamiętać, że powłoka farby jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Zatem zarówno na czas magazynowania jak i przy montażu należy dołożyć wszelkich starań aby pozostała nienaruszona.