Panele ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe to szybki sposób na zabezpieczenie każdego terenu. Prosta i niezwykle wytrzymała konstrukcja paneli ogrodzeniowych doskonale sprawdza się jako ogrodzenie prywatnej posesji, placu zabaw, obiektów sportowych i obszarów przemysłowych. Do zalet takiego ogrodzenia możemy zaliczyć atrakcyjną cenę w stosunku do bardzo wysokiej jakości oraz prosty montaż.

Panele ogrodzeniowe spawane
panel ogrodzeniowy
Panel ogrodzeniowy

Budowa paneli ogrodzeniowych

Panele ogrodzeniowe produkowane przez naszą firmę różnią się od rozwiązań 2d i 3d, zastosowaniem poziomego ceownika.  Z tego powodu rozwiązanie takie mocno zwiększa sztywność panelu ogrodzeniowego. To z kolei bezpośrednio wpływa na trwałość całego ogrodzenia. Gwarantuje to również klientowi większe bezpieczeństwo i sprawia, że znacznie trudniej jest zniszczyć bądź uszkodzić taki panel.

Zastosowany materiał:

Pionowe pręty fi4,8mm.

Pozioma listwa ceowa 20x8x1,6mm.

Całość spawana i cynkowana ogniono według normy zgodnej z PM-93/E04500 oraz EN ISO 1461.

W standardzie panele są tylko cynkowane. Malowanie proszkowe na dowolny kolor z palety RAL jest usługą dodatkową.

Panele ogrodzeniowe
gabiony

Wymiary

Wysokość naszych paneli zawsze zamyka się do 10cm+1cm. Natomiast długości paneli zawsze zamykają się do 5cm+14mm. Wynika to z technologii wykonania. Panele o długości 2464mm montowane w ciągu do słupów stabilizacyjnych dają w ich osi odległość dokładnie 2,5m. To ułatwia prawidłowe ich rozmieszczenie. W przypadku montowania paneli pomiędzy innymi elementami ogrodzenia jak kosze gabionowe czy murki betonowe, ich długości dobierane są indywidualnie. Uwzględnia się przy tym możliwości technologiczne. Mocowanie paneli może być systemowe lub dobrane indywidualnie pod konkretny projekt.

Panele ogrodzeniowe spawane na ceowniku

Planując wykonanie ogrodzenia kierujemy się co najmniej kilkoma czynnikami. Znaczenie będzie miała tu jakość użytego do produkcji materiału, co przełoży się bezpośrednio na trwałość konstrukcji, ale też jej estetykę.

Panele spawane na ceowniku  są wielokrotnie sztywniejsze i trwalsze od dostępnych w supermarketach paneli 2D czy 3D. Oznacza to, że w naszych produktach nie ma potrzeby „przeginania” prętów aby wzmocnić siatkę. Technologia spawania oraz  użycie listwy ceowej powoduje, że gotowy produkt nie ma sobie równych pod względem jakości. W efekcie to innowacyjne rozwiązanie sprawiło, że dokonaliśmy zmiany w postrzeganiu ogrodzeń panelowych. 

Ochrona naszej własności

Ogrodzenie będzie pełniło funkcję bariery zewnętrznej kiedy chronić ma przed szkodnikami czy intruzami. A wewnętrznej, kiedy zapewnić ma bezpieczeństwo dzieciom przebywającym na ogrodzonym terenie albo zwierzętom w obrębie gospodarstwa. W tym aspekcie panele ogrodzeniowe naszej produkcji również okazują się najlepszym wyborem. Bowiem bez użycia specjalistycznych narzędzi nie da się ich odkształcić lub zniszczyć.

Panele ogrodzeniowe ocynkowane ogniowo

Metalowe ogrodzenia cieszą się dużą popularnością również ze względu na brak konieczności sezonowej konserwacji. Należy tu zwrócić uwagę na użytą metodę cynkowania. Ogólnie dostępne panele są najczęściej galwanizowane. Wyprodukowane przez naszą firmę panele ogrodzeniowe są cynkowane ogniowo. Różnica pomiędzy cynkowaniem ogniowym, a cynkowaniem galwanicznym (elektrolitycznym) jest więcej niż znacząca. Cynkowanie ogniowe odbywa się poprzez zanurzenie, wcześniej przygotowanej do tego procesu, siatki w cynku rozgrzanym do ok 450-500 stopni. W wyniku takiej „kąpieli” na siatce tworzy się gruba warstwa cynku. Pozwala to na przetrwanie tak przygotowanego ogrodzenia bez rozpoczęcia procesu korozji nawet przez sto lat. Przedmioty cynkowane galwanicznie charakteryzują się gładką, jednolitą, ale przy tym bardzo cieniutką powłoką. Co oznacza, że w praktyce wystarcza to na około jednego roku zabezpieczenia przed korozją.

Mocna konstrukcja delikatnej ażurowej osłony

Nowoczesne ogrodzenie panelowe wykonane z wysokiej jakości stali charakteryzuje się wysoką wytrzymałością zarówno na warunki atmosferyczne jak i wandalizm. Dlatego nasze panele cieszą się uznaniem wśród osób ceniących minimalistyczny styl i elegancką prostotę. Nasze ogrodzenie panelowe to kompletna oferta, jednocześnie dostosowana do indywidualnych potrzeb. Ponad to z siatek naszej produkcji można wykonać pełne ogrodzenie posesyjne na dowolną wysokość. Panele ogrodzeniowe mogą też być wykorzystane jako ażurowe elementy do innego rodzaju ogrodzenia, dodając mu lekkości i przejrzystości. W takim przypadku często pełnią funkcję konstrukcji pod pnące rośliny i w ciągłości ogrodzenia tworzą „zielone” strefy.

Wysoka jakość takich siatek ogrodzeniowych doskonale komponuje się z nowoczesnymi budynkami podkreślając ich elegancję.

W dodatku stalowe przęsła ogrodowe mogą zyskać indywidualny charakter poprzez malowanie proszkowe na dowolny kolor z palety RAL.