Dlaczego parametry półproduktów z którego wykonujemy kosze gabionowe są ważne?

Niebanalne kosze gabionowe doskonale spełniają swoje zadanie. Obecnie takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się  w naszych ogrodach. Zarówno pod względem funkcjonalności, jak i walorów estetycznych. Nie zaskakuje więc fakt, że  tak wiele osób decyduje się na ich zamówienie. Warto jednak mieć na uwadze, że również w tej dziedzinie produkt produktowi nie jest równy. Kierowanie się wyłącznie kryterium ceny podczas zakupów może sprawić, że gotowa konstrukcja z koszy gabionowych nie spełni naszych oczekiwań. Wszystko zależy od tego jakiej jakości półproduktów użyjemy.

Parametry półproduktów, a jakość koszy gabionowych.

Jakość i właściwości użytkowe gotowych wyrobów, które trafiają do Klientów, uzależniona jest od kilku czynników. Zasadniczo jednak to wykorzystywane w procesie technologicznym półprodukty mają decydujący wpływ na efekt końcowy. To, jak gotowe kosze gabionowe będą sprawowały się w wyznaczonym miejscu po wypełnieniu kruszywem, zależy od użycia odpowiednich materiałów.

Na co zwrócić uwagę?

Należy zwracać uwagę na to, z jakiego materiału wykonano wybrane elementy projektowanego ogrodzenia czy elewacji. Zbyt cienkie druty, na przykład o fi – 3,8mm zamiast 4,8mm, to tak naprawdę przepis na katastrofę. Podobnie cienką listwę, po którą niekiedy zdarza się sięgać skupionym na zysku producentom w celu uatrakcyjnienia ceny, można zgiąć w dłoniach. A to oznacza, że wytrzymałość ceowników z cieńszych taśm jest po prostu niewystarczająca do udźwignięcia ciężaru kruszywa. Problemem w tym przypadku nie jest zaś tylko kwestia funkcjonalności czy walorów estetycznych, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Wybierając tańsze, wykonane z kiepskiej jakości ceowników kosze gabionowe, sporo ryzykujemy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak długo takie cienkie taśmy i druty będą w stanie trwale utrzymać zawartość na miejscu. Rozpadający się nagle kosz gabionowy może stworzyć zagrożenie dla życia i zdrowia. Dlatego wybierając moduły, które zostaną wykorzystane na przykład na wysokie ogrodzenie, zdecydowanie nie opłaca się oszczędzać.